Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Finał dużej świętokrzyskiej ligi pływackiej - najstarsi buscy pływacy kończą rok zmagań w zawodach wojewódzkich

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-28
A A AWydrukDrukuj

17 listopada na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się ostatnia w tym roku - 6 Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Grupa zawodników MUKS UNIA trenowana przez Zbigniewa Styczyńskiego i Adriana Szumilasa rywalizowała z 146 pływakami z 10 klubów województwa świętokrzyskiego. W zawodach wzięli również udział zawodnicy z klubów UKS TRI - Team Rumia i Morena Gdańsk. Busko-Zdrój reprezentowali: Bartosz Gluzicki, Jan Lis, Maria Rusak, Milena Skoczylas, Maciej Służalski, Hubert Tomczyk i Miłosz Wiek. Zawody były rozgrywane w 6 konkurencjach. W wyścigu na 100 m stylem motylkowym na najwyższym stopniu podium stanął Hubert Tomczyk (kategoria 14 lat). Bartosz Gluzicki (kategoria 12 lat) zajął trzecią pozycję. Maria Rusak uplasowała się na 5 miejscu (kat. Open / 15 lat i starsi). Za dystans 200 m stylem grzbietowym Bartosz Gluzicki zdobył miejsce 2, Maria Rusak była tuż obok podium zajmując miejsce 4, jednak po walce na 200 m stylem zmiennym uplasowała się na trzeciej pozycji. Piąte miejsca, również w stylu zmiennym zdobyli Miłosz Wiek (kat. 12 lat) i Maciej Służalski (kat. Open / 15 lat i starsi).

Pełna treść wiadomości na: umig.busko.pl/informacje/14-aktualnosci/17428-final-duzej-swietokrzyskiej-ligi-plywackiej-najstarsi-buscy-plywacy-koncza-rok-zmagan-w-zawodach-wojewodzkich.html
umig.busko.pl, Źródło artykułu: umig.busko.pl