Belka
Czwartek, 26 Grudnia 2024   imieniny: Dionizy, Szczepan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wyczekuj Świąt tak, jak lubisz – kilka słów o tym, dlaczego warto mieć (własny) kalendarz adwentowy

Data publikacji: 2021-12-03, Data modyfikacji: 2022-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Wyczekuj Świąt tak, jak lubisz  – kilka słów o tym, dlaczego warto mieć (własny) kalendarz adwentowy

Święta Bożego Narodzenia należą do najbardziej wyczekiwanych chwil w roku. Niezwykle przyjemny sposób na odliczanie dni i wprowadzanie się w świąteczny nastrój stanowi kalendarz adwentowy. Te współczesne mogą sprawić radość każdemu – dzieciom, dorosłym, a nawet domowym pupilom! W jaki sposób? O tym poniżej.

Słodycze i wytrawne smakołyki, zabawki, mini-kosmetyki, skarpetki, biżuterię, a nawet torebki herbaty czy buteleczki alkoholi, słowem – wszelkie sprawiające radość drobiazgi – to wszystko można znaleźć we współczesnych kalendarzach adwentowych! Do najpopularniejszych od lat należą kalendarze w formie papierowej tablicy z ukrytą pod każdym z 24 „okienek” czekoladką, choć to nie jedyna z dostępnych możliwości.

– Coraz częściej można kupić też kalendarze adwentowe wielorazowego użytku, które sami wypełniamy wybranymi drobiazgami. Zazwyczaj są one stworzone z drewna lub materiału, np. filcu, juty lub bawełny czy trwalszej niż cienki papier tektury. Mogą mieć rozmaite formy, kształty i rozmiary: od stabilnych komódek z szufladkami po lekkie girlandy z papierowymi torebkami, które można powiesić w dowolnym miejscu – mówi dekoratorka KiK i dodaje: takie kalendarze nie kosztują wiele, ale co najważniejsze są estetyczne i trwałe, a przez to „wielokrotnego użytku”. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to możemy cieszyć się taką ozdobą przez wiele lat i wypełniać ją tym, na co w danym momencie mamy ochotę.

24 małe przyjemności

To, że kalendarze adwentowe dają radość, nie ulega wątpliwości. Przyjemny dreszczyk emocji, który towarzyszy otwieraniu prezentów-niespodzianek, dzięki kalendarzom adwentowym można przeżywać codziennie aż przez 24 dni! Z dostępnych przekazów wynika zresztą, że taki – przynajmniej częściowo – był zamysł twórców kalendarza adwentowego, czyli niemieckich protestantów. Robili oni woreczki z drobnymi niespodziankami, które następnie umieszczali na wieńcu. Każdego dnia od początku grudnia do Wigilii otwierano jeden. Zwyczaj przyjął się na tyle, że już na samym początku XX wieku zaczęto drukować ozdobne kalendarze adwentowe. Dziś można je kupić w sklepach na całym świecie, nawet w krajach, w których wyznania z kręgu chrześcijaństwa nigdy nie były dominujące.

– Dlaczego tak się dzieje? Bo kalendarze adwentowe to też świetna ozdoba domu, która natychmiast wprowadza tę miłą, ciepłą i tak wyczekiwaną świąteczną atmosferę. Zaś sam koncept sprawiania sobie małych przyjemności każdego dnia aż do Świąt jest po prostu niezwykle emocjonujący! Poza tym dekorowanie wnętrz na okoliczność Bożego Narodzenia niewątpliwie należy do najchętniej praktykowanych. Nierzadko można zaobserwować, że magia grudniowych świąt udziela się nawet tym, którzy na co dzień nie zawracają sobie specjalnie głowy przystrajaniem własnych czterech kątów – opowiada dekoratorka sieci sklepów KiK.

Kalendarz adwentowy, czy to w formie mebelka, czy sznurka z klamerkami, do których można przypiąć woreczki albo papierowe torebki, czy też miękkiej materiałowej maty z kieszonkami do zawieszenia na ścianie lub w dowolnym innym kształcie to coś, co ucieszy każdego. Choć sam zamysł jest spójny, jego interpretacja zależy tylko od nas. Bazując na dekoracyjnych propozycjach kalendarzy mamy doskonałe narzędzie do zapełnienia go tak, jak chcemy. Od psich czy kocich smaczków dla naszego ukochanego pupila, po urocze i od serca wiadomości do partnera czy partnerki. Możliwości jest naprawdę wiele. A Ty, na jaki kalendarz zdecydujesz się w tym roku?

, Źródło artykułu: KiK
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat buski - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Busko-Zdrój.

    W skład gminy wchodzi 65 miejscowości w 47 sołectwach.

    Busko-Zdrój, Stopnica, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Tuczępy, Wiślica.

    Baranów, Bilczów, Biniątki, Błoniec, Bronina, Budzyń, Chotelek, Dobrowoda, Elżbiecin, Gadawa, Galów, Janina, Kameduły, Kawczyce, Kołaczkowice, Kostki Duże, Kostki Małe, Kotki, Las Winiarski, Łagiewniki, Mikułowice, Młyny, Nowa Wieś, Nowy Folwark, Oleszki, Olganów, Owczary, Palonki, Pęczelice, Podgaje, Radzanów, Ruczynów, Siesławice, Skorzów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Słabkowice, Służów, Szaniec, Szczaworyż, Wełecz, Widuchowa, Wolica, Zbludowice, Zbrodzice, Zwierzyniec, Żerniki Górne. Chwalikówka, Duże Budy, Ewelinów, Ignaców, Kamienica, Kapturów, Kargowy, Młyny-Pomyków, Na Chrustach, Poddębinie, Podlesie, Posada, Równiny, Tomaszówek, Wąsosz, Włodarka, Wolica Siesławska.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola