Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ZDOLNA MŁODZIEŻ z Buska Zdroju

Data publikacji: 2018-03-19, Data modyfikacji: 2018-03-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Aż trzy szkoły z Buska Zdroju są w najlepszej „szesnastce". Kielecki ZUS ogłosił listę półfinalistów Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, którzy 16 marca zmierzą się w kolejnym etapie rozgrywek. Z prawie 700 uczniów z całego województwa, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 60 najlepszych - w tym Paulina Maciąg, Joanna Masłowska i Mateusz Fąfara z ZSP Nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z opiekunem Teodozją Plebańczyk. Reprezentujące Niepubliczne Technikum Zawodowe Aleksandra Jasiak, Wiktoria Michalczyk i Maja Mierzwa również będą rywalizować o przepustkę do etapu centralnego. Te uczennice przygotowywała Małgorzata Gil. Trzecią reprezentacją zakwalifikowaną do półfinału stanowi drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Wielkiego w składzie Karolina Szostak, Gabriela Kasperowicz i Natalia Grabowska. Ich opiekunem jest Urszula Okońska. Ta szkoła w ubiegłym roku - nie mogła uczestniczyć w rozgrywkach ponieważ termin konkursu zbiegł się w czasie z wyjazdem młodzieży na praktyki do Hiszpanii- mówi Monika Kopka koordynator ds. komunikacji społecznej w kieleckim ZUS-ie. W tym roku cieszymy się, że te terminy nie pokryły się i teraz mogą wykazać się swoją wiedzą tutaj w Kielcach. „Lekcje z ZUS" i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Bo oprócz nagród rzeczowych dla uczniów, do zdobycia są indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię w niemal całym kraju.

Pełna treść wiadomości na: umig.busko.pl/cms/aktualnosci/82-informacje/aktualnosci-umig/16828-zdolna-mlodziez-z-buska-zdroju.html
umig.busko.pl, Źródło artykułu: umig.busko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat buski - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Busko-Zdrój.

  W skład gminy wchodzi 65 miejscowości w 47 sołectwach.

  Busko-Zdrój, Stopnica, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Tuczępy, Wiślica.

  Baranów, Bilczów, Biniątki, Błoniec, Bronina, Budzyń, Chotelek, Dobrowoda, Elżbiecin, Gadawa, Galów, Janina, Kameduły, Kawczyce, Kołaczkowice, Kostki Duże, Kostki Małe, Kotki, Las Winiarski, Łagiewniki, Mikułowice, Młyny, Nowa Wieś, Nowy Folwark, Oleszki, Olganów, Owczary, Palonki, Pęczelice, Podgaje, Radzanów, Ruczynów, Siesławice, Skorzów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Słabkowice, Służów, Szaniec, Szczaworyż, Wełecz, Widuchowa, Wolica, Zbludowice, Zbrodzice, Zwierzyniec, Żerniki Górne. Chwalikówka, Duże Budy, Ewelinów, Ignaców, Kamienica, Kapturów, Kargowy, Młyny-Pomyków, Na Chrustach, Poddębinie, Podlesie, Posada, Równiny, Tomaszówek, Wąsosz, Włodarka, Wolica Siesławska.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola