Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oświadczenie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju

Data publikacji: 2018-08-24, Data modyfikacji: 2018-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Brak elementarnej wiedzy czy świadoma prowokacja? Oświadczenie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Gminnych w Busku-Zdroju   W związku z dezinformacją oraz podejmowanymi nieetycznymi próbami manipulowania lokalną i regionalną opinią publiczną, pragniemy w sposób zdecydowany i merytoryczny odnieść się do zdarzenia, do którego doszło podczas uroczystości dożynkowych w Busku-Zdroju 19 sierpnia br., w wyniku którego do zabrania głosu w imieniu Premiera, Wicepremiera oraz Posła Michała Cieślaka mieli - jak sami to określają - nie zostać dopuszczeni Państwo: Elżbieta Kwiecień-Ząbek, Elżbieta Śliwa i Maciej Gawin. Pragniemy potwierdzić, że wyżej wymienione osoby w dniu rolniczego święta domagały się już w trakcie Uroczystości udzielenia im głosu w części oficjalnej w imieniu najwyższych Dostojników Państwowych oraz Posła, tyle tylko, że nie posiadały z tego tytułu żadnych pełnomocnictw, kwestia ta w żaden sposób nie została też wcześniej uzgodniona z organizatorami w sposób formalny (czego bezwzględnie wymagają obowiązujące procedury). Nie ma możliwości, by gdziekolwiek podczas oficjalnych uroczystości udzielano głosu osobom (nawet jeśli w skali lokalnej piastują stanowiska kierownicze), które jedynie zapewniają, że taką zgodę posiadają. Gdyby osoby te posiadały stosowne upoważnienia i zostały oficjalnie wyznaczone do zabrania głosu, odpowiednio wcześniej zostałoby to z pewnością potwierdzone przez Kancelarię Premiera i Biuro Poselskie. Te zasady są szczególnie istotne w czasie, kiedy spór polityczny w naszym kraju obfituje w różnego rodzaju prowokacje i fake newsy. Gdyby procedura nie była surowa, każdy mógłby domagać się wystąpienia podczas różnego rodzaju uroczystości w imieniu np. Prezydenta RP i innych osób pełniących najwyższe funkcje w Państwie.

Pełna treść wiadomości na: umig.busko.pl/informacje/14-aktualnosci/17229-oswiadczenie-komitetu-organizacyjnego-dozynek-gminnych-w-busku-zdroju.html
umig.busko.pl, Źródło artykułu: umig.busko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat buski - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Busko-Zdrój.

  W skład gminy wchodzi 65 miejscowości w 47 sołectwach.

  Busko-Zdrój, Stopnica, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Tuczępy, Wiślica.

  Baranów, Bilczów, Biniątki, Błoniec, Bronina, Budzyń, Chotelek, Dobrowoda, Elżbiecin, Gadawa, Galów, Janina, Kameduły, Kawczyce, Kołaczkowice, Kostki Duże, Kostki Małe, Kotki, Las Winiarski, Łagiewniki, Mikułowice, Młyny, Nowa Wieś, Nowy Folwark, Oleszki, Olganów, Owczary, Palonki, Pęczelice, Podgaje, Radzanów, Ruczynów, Siesławice, Skorzów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Słabkowice, Służów, Szaniec, Szczaworyż, Wełecz, Widuchowa, Wolica, Zbludowice, Zbrodzice, Zwierzyniec, Żerniki Górne. Chwalikówka, Duże Budy, Ewelinów, Ignaców, Kamienica, Kapturów, Kargowy, Młyny-Pomyków, Na Chrustach, Poddębinie, Podlesie, Posada, Równiny, Tomaszówek, Wąsosz, Włodarka, Wolica Siesławska.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola