Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Monitoring czystości powietrza

Data publikacji: 2019-01-02, Data modyfikacji: 2019-01-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Na budynku Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju zamontowane zostało urządzenie do monitorowania stężenia pyłów oraz temperatury. Tablica elektroniczna umieszczona jest nad bocznym wejściem do urzędu. Urządzenie wykonuje pomiary w trybie ciągłym i przesyła wyniki o aktualnym stanie powietrza średnio co 60 sekund. Jeśli stężenie pyłów PM10 i PM 2,5 jest w normie na tablicy świeci się zielona buźka, czerwona zaświeci się w przypadku przekroczonych norm, a żółta pełni funkcję ostrzegawczą. W przyszłości wyniki tych pomiarów będą prezentowane na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju. Urządzenie pomiarowe wraz ze stacją meteo gmina otrzymała od Polskiej Spółki Gazowniczej w ramach programu „Przyłącz się, liczy się każdy oddech”.

Pełna treść wiadomości na: umig.busko.pl/informacje/14-aktualnosci/17507-monitoring-czystosci-powietrza.html
umig.busko.pl, Źródło artykułu: umig.busko.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat buski - powiat w Polsce (województwo świętokrzyskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Busko-Zdrój.

  W skład gminy wchodzi 65 miejscowości w 47 sołectwach.

  Busko-Zdrój, Stopnica, Gnojno, Nowy Korczyn, Pacanów, Solec-Zdrój, Tuczępy, Wiślica.

  Baranów, Bilczów, Biniątki, Błoniec, Bronina, Budzyń, Chotelek, Dobrowoda, Elżbiecin, Gadawa, Galów, Janina, Kameduły, Kawczyce, Kołaczkowice, Kostki Duże, Kostki Małe, Kotki, Las Winiarski, Łagiewniki, Mikułowice, Młyny, Nowa Wieś, Nowy Folwark, Oleszki, Olganów, Owczary, Palonki, Pęczelice, Podgaje, Radzanów, Ruczynów, Siesławice, Skorzów, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Słabkowice, Służów, Szaniec, Szczaworyż, Wełecz, Widuchowa, Wolica, Zbludowice, Zbrodzice, Zwierzyniec, Żerniki Górne. Chwalikówka, Duże Budy, Ewelinów, Ignaców, Kamienica, Kapturów, Kargowy, Młyny-Pomyków, Na Chrustach, Poddębinie, Podlesie, Posada, Równiny, Tomaszówek, Wąsosz, Włodarka, Wolica Siesławska.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola