Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Trwa Świętokrzyska Liga Pływacka - zawodnicy MUKS UNIA triumfują w stylu klasycznym

Data publikacji: 2019-05-06, Data modyfikacji: 2019-05-09
A A AWydrukDrukuj

Na Pływalni „Błękitna Fala” w Sandomierzu odbyła się kolejna – 3 Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej. Wśród sukcesów buskich pływaków triumfował styl klasyczny, za który zawodnicy stanęli na podium aż 4 razy. 158 zawodników z 10 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim, 13 kwietnia, rywalizowało w 5 konkurencjach indywidualnych i w wyścigach sztafetowych. Buską UNIĘ reprezentowała ekipa trenowana przez Adriana Szumilasa w składzie: Jakub Biskiewicz, Angelika Brutkowska, Kacper Grochowina, Michalina Kuc, Amelia Kwiatkowska, Bartosz Lachowski, Jan Lis, Igor Litwiński, Mieszko Papier, Mikołaj Przodo, Maria Rusak, Milena Skoczylas, Maciej Służalski i Miłosz Wiek. Bardzo pomyślny okazał się styl klasyczny na dystansie 100 m. Wśród 12 latków wyścig wygrała Amelia Kwiatkowska, Mikołaj Przodo był drugi a na 6 miejscu uplasował się Igor Litwiński. W kategorii 13 lat na najwyższym stopniu podium stanęła Michalina Kuc, trzecia była Angelika Brutkowska. Niezwykle wyczerpujący dystans 400 m stylem zmiennym nie pokonał buskich pływaków. Miłosz Wiek ukończył go z drugim miejscem pośród 13 latków. W tej samej kategorii, tuż obok podium z czwartym miejscem, uplasował się Mieszko Papier. W kategorii Open na tym dystansie Jan Lis zdobył 5 miejsce.

Pełna treść wiadomości na: umig.busko.pl/informacje/14-aktualnosci/17885-trwa-swietokrzyska-liga-plywacka-zawodnicy-muks-unia-triumfuja-w-stylu-klasycznym.html
umig.busko.pl, Źródło artykułu: umig.busko.pl